reality2.infoblog.cz

Líbí se vám bydlení v bytě nebo domě s více patry?

Publikováno 29.01.2016 v 14:16 v kategorii REALITY, přečteno: 61x

Nechcete bydlet v domě, ale líbí se vám jeho prostornost. Existují i byty, které vám život v domech budou hodně připomínat. Jedná se o mezonety, které se vyznačují tím, že disponují patrem. Nabídnou vám více prostoru i soukromí.

Co je mezonet?
MezonetCo vůbec znamená slovo mezonet? Vychází z francouzštiny, ze slova maisonette, což znamená domeček. 

A není se čemu divit, protože mezonet je vlastně takový dům uvnitř domu.Skládá se ze dvou nebo více pater. 

Takové byty se staví dnes, ale najdete je i ve staré zástavbě. Rádi byste bydleli v mezonetu, ale nedaří se vám ho najít v nabídkách? Zkuste nové byty v Praze, a když nic vyhovujícího nenajdete, tak se poohlédněte po dvou bytech nad sebou, které propojíte schodištěm.

Mezonet zajistí větší soukromí

Výhodou mezonetu je oddělená soukromá a společenská část. Ve spodní části bytu totiž bývají obývák a kuchyň a v horní části ložnice a dětský pokoj.

Pokud k vám tedy přijde někdo na návštěvu, do horního patra ho vůbec nemusíte pouštět a zachováte tak soukromí pro ostatní členy rodiny. Mezonet vás ochrání i před hlukem od sousedů v případě, že bude horní patro poslední v domě. 

Více prostoru ve městě

Mezonet je v podstatě dvojitý byt, to znamená i dvakrát tolik prostoru. To se hodí, když do vašeho života přibude potomek nebo třeba, když se rozhodnete z domova pracovat. Samozřejmě nic není zadarmo. Pořizovací cena mezonetu bude vyšší, přesto vás pravděpodobně vyjde levněji než, když se podíváte na domy na prodej

Čeká vás také více uklízení, větší prostor pro vytápění atd. Přesto si toto vzdušné a prostorné bydlení oblíbíte.Mezonetové bydlení volí i ti, kteří chtějí prostorný domov v centru města. 

Rodinné domy totiž seženete především na vesnici nebo v satelitech. S mezonetem odpadá zdlouhavé dojíždění. Pokud máte rádi moderní a nové bydlení, mezonety nabízí i developerské projekty.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?